Domy z drewna Księżycowego

Drewno, które oddycha życiem  Tworzymy harmonię między tobą a naturą

W naszej firmie drewno to nie tylko materiał budowlany, ale symbol zrównoważonej przyszłości. Wznosimy domy, które dbają o Twoje zdrowie i dobrostan, a jednocześnie szanują naszą planetę. Nasze ekologiczne podejście do budownictwa drewnianego gwarantuje, że każdy projekt jest wyjątkowy i wpisany w naturalne otoczenie.

Wznosimy przyszłość z natury
Twoje zdrowie, nasza pasja

O nas

Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Thoma Holz GmbH. Budujemy domy z drewna księżycowego w technologii Holz100.  Budujemy również zdrowe domy w technologii szkieletowej z użyciem drewna księżycowego oraz naturalnych izolacji termicznych pozwalających na pełną swobodę wymiany powietrza.

Rozumiemy, że nie możemy dłużej eksploatować natury w celu osiągania zysków. Skupiamy się na cudach natury i drzewach nas otaczających, które codziennie demonstrują to, czego szukamy w naszych produktach i technologiach: bezodpadowy recykling w zamkniętym obiegu, zdolność do samoleczenia i wykorzystywanie naturalnych środków leczniczych, a także osiąganie niezależności energetycznej dzięki inteligentnemu wykorzystaniu energii słonecznej i innych zielonych źródeł energii. 

Nasz Dom Thoma Holz100 został stworzony z myślą o przyszłych pokoleniach, opierając się na mądrości natury.

W naszym podejściu nie ma miejsca na krótkoterminową konsumpcję ani na produkty jednorazowego użytku. 

Nasze domy są konstruowane z litego drewna za pomocą innowacyjnej metody, w której warstwy drewna są połączone drewnianymi kołkami. Dzięki temu dom ogrzewa się i chłodzi niezależnie od tradycyjnych instalacji opalanych olejem, gazem, węglem czy energią elektryczną. To przyczynia się do poprawy zdrowia i jakości snu. Po zakończeniu okresu użytkowania wszystko w domu może zostać przetworzone i wykorzystane ponownie. 

Zamiast mówić o “odpadach”, kładziemy nacisk na zdrowie, prawdziwie zrównoważony rozwój i niezależność energetyczną.

Nasz zespół

Założyciel Radcon Sp. z o. o.

mgr inż . Mariusz Rzadkosz

Kierownik z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej i konstrukcyjno-budowlanej

Ponad 15 lat doświadczenia w budownictwie tradycyjnym jednorodzinnym mieszkaniowym oraz budownictwie prefabrykacji ścian

Ponad 10 lat doświadczenia w budowie i utrzymaniu dróg

Dr inż. Bartosz Piotrowicz

Kierownik z uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

Ponad 12 lat doświadczenia w projektowaniu oraz kierowaniu robotami budowlanymi różnych wielkościowo budynków oraz  konstrukcji

Ponad 5 lat doświadczenia w budownictwie prefabrykacji ścian,

Mgr inż. Wojciech Brózda

Kierownik z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w konstrukcyjno-budowlanej

5 lat doświadczenia w budownictwie tradycyjnym jednorodzinnym mieszkaniowym oraz budownictwie prefabrykacji ścian.

 

 

Pasja do ekologii

Drewno jako kluczowy element

Inspirowani naturą

Nasza firma budowlana angażuje się w tworzenie świadomych i ekologicznych rozwiązań. Nasze domy drewniane są zaprojektowane tak, aby minimalizować emisję CO2 i wpływ na środowisko. 

Zdrowy styl życia

Nasze domy drewniane sprzyjają zdrowemu stylowi życia i pozwalają mieszkańcom cieszyć się naturalnym pięknem i płynącą z niego harmonią.

Świadomy wybór dla przyszłych pokoleń

Nasze działania są związane z dążeniem do stworzenia zrównoważonej przyszłości dla kolejnych pokoleń poprzez zdrowe i ekologiczne budownictwo drewniane.

INSPIROWANI NATURĄ

Budujemy Zdrowe przestrzenie, w których oddychasz pełną piersią